HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun
Norra Bergsgatan 23
452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppetider

måndag-fredag
Kl 8.00-16:30

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen.
Vi ser till att du får svar.
Om du tycker att svaret dröjer, hör av dig till kommuncenter@stromstad.se eller ring oss på 0526-190 00.






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna * (obligatorisk)









Media

Presskontakter politik

Vill du ha svar på politiska frågor, kontakta

Ordförande kommunfullmäktige:
Ronnie Brorsson (S)
0526-146 88, 191 20
070-688 89 20
ronnie.brorsson@stromstad.se

Ordförande kommunstyrelsen:
Kent Hansson
0526-143 47
070-342 75 91
kent.hansson@stromstad.se

Ordförande Barn- och utbildningsnämnden:
Lena Martinsson (S)
0526-147 06
070-625 23 92
lena.martinsson@stromstad.se

Ordförande Miljö- och byggnämnden:
Peter Sövig (S)
0526-141 36
070-699 68 97
peter.sovig@stromstad.se

Ordförande Socialnämnden:
Pia Tysklind (S)
0526-192 36 
070-254 46 28
pia.tysklind@stromstad.se

Ordförande Tekniska nämnden:
Ulf Gustafsson (S)
0526-123 14, 213 08
072-512 95 00
ulf.gustafsson@stromstad.se

Presskontakter verksamhet

Vill du ha svar på verksamhetsfrågor, kontakta

Kommunchef
Mats Brocker
0526-190 10
mats.brocker@stromstad.se

Barn- och utbildningsförvaltningen:
Nicklas Faritzon
nicklas.faritzon@stromstad.se

Förvaltningschef Miljö- och byggförvaltningen:
Michael Olsson
0526-193 70
michael.olsson@stromstad.se

Förvaltningschef Socialförvaltningen:
Monica Birgersson
0526-190 55
monica.birgersson@stromstad.se

Förvaltningschef Tekniska förvaltningen:
Roland Kindslätt 
0526-191 70
roland.kindslatt@stromstad.se

Presskontakt skydd- och säkerhet

Krisberedskap
0526-190 00
krisberedskap@stromstad.se

Presskontakt Turism- och besöksnäring

Turistchef Åsa Massleberg
Strömstad Infocenter
Ångbåtskajen 1
452 30 Strömstad
0526-190 30
070-898 71 33
asa.massleberg@stromstad.se

Infocenter

Turistchef
Åsa Massleberg
Strömstad Turistbyrå Ångbåtskajen 1
452 30 Strömstad
0526 623 30
infocenter@stromstad.se
www.stromstad.se/infocenterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

kontakt

Kommunikationschef
Maria Kvarnbäck
0526-191 84
maria.kvarnback@stromstad.se

Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2019-03-11, Robin Lantz

SIDANSVARIG: Maria Kvarnbäck