MENY

Kontakt

Reception

Telefon: 0526-195 00
E-post: gymnasiet@stromstad.se

Besöksadress:
Tångenvägen 2
452 80 Strömstad

Postadress:
Strömstad Gymnasium
452 80 Strömstad

Expedition

Sara Arvenberg - Verksamhetschef för gymnasiet och vuxenutbildningen
Gymnasiet och Vuxenutbildningen
sara.arvenberg@stromstad.se

Kenny Johannesson - Rektor för Strömstad Gymnasium 1
Program: IM-GLU-BA-EE
kenny.johannesson@stromstad.se

Anna Säreborn Haugstöl- Rektor för Strömstad Gymnasium 2
Program: TK-NA + SA-HA-EK
anna.sareborn.haugstol@stromstad.se

Ylva Axelsson - Administratör
ylva.axelsson@stromstad.se

Besnik Obertinca - Administratör/Receptionist
0526-195 00
besnik.obertinca@stromstad.se

Stig Svanberg - Studie- och yrkesvägledare
0526-195 01
stig.svanberg@stromstad.se


Några av våra inspirerande lärare.

Programgrupper med undervisande lärare

Observera att samma lärare kan undervisa på flera olika program.

Ekonomiprogrammet (EK)

Handels- och administrationsprogrammet (HA)

Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)

Naturvetenskapsprogrammet (NA)

Teknikprogrammet (TE)

Bygg- och anläggningsprogrammet (BA)

El- och energiprogrammet (EE)

Introduktionsprogrammet (IM)

Lärlingsutbildning

Thomas Zackrisson - Programansvarig
thomas.zackrisson@stromstad.se

Per-Ove Sjöblom
per-ove.sjoblom@stromstad.se

Ulrika Rova
ulrika.rova@stromstad.se

Ragnar Ericson
ragnar.ericson@stromstad.se

Thorgny Fransson
thorgny.fransson@stromstad.se

Sidansvarig: Sara Arvenberg Senast uppdaterad: 2020-09-04