HJÄLPTJÄNSTER

MENY

LYSSNA

Kontakta OSS

KONTAKT

Strömstad kommun

452 80 Strömstad
Växel 0526-190 00

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12:00-13:00

Barn- och utbildning

Förvaltningskontoret
Klockaregatan 2

Öppet 08:00 - 16:30
Lunch 12.00-13:00

Grundskolan exp 0526‑192 34
grundskolan.expeditionen@stromstad.se

Gymnasiet exp 0526‑195 00
gymnasiet@stromstad.se

Förskola, fritidshem 0526‑193 99
forskolafritidshem@stromstad.se

Kulturskolan 0526‑192 94
kulturskolan@stromstad.se

Vuxenutbildningen 0526‑195 00
vuxenutbildningen@stromstad.se

Ställ en fråga

Lämna en synpunkt

Felanmälan

Ställ en fråga

Du är välkommen med alla sorters frågor om kommunen och den kommunala servicen






Lämna en synpunkt

Här kan du lämna synpunkter, förslag och klagomål, men också ge oss beröm. Din synpunkt registreras i kommunens diarium. Den blir då offentlig och kan läsas av alla.

Välj vilken typ av synpunkt du vill lämna * (obligatorisk)








Barn- och utbildningsförvaltningens kontor

Tf förvaltningschef

Helene Evensen
Telefon 0526-191 27
helene.evensen@stromstad.se

Kvalitetscontroller

Lisbeth Lunneryd
Telefon 0526-194 67 
lisbeth.lunneryd@stromstad.se

Controller

Linnéa Jungmarker
Telefon 0526-192 24
linnea.jungmarker@stromstad.se

Handläggare

Maria Halvorsen
Telefon 0526-193 99  
maria.halvorsen@stromstad.se

Registrator

Marie-Louise Pettersson
Telefon 0526-190 17
marie-louise.pettersson@stromstad.se

IT-samordnare

Stefan Ek
Telefon 0526-194 07
stefan.ek@stromstad.se

IKT-PEDAGOG/-UTVECKLARE

Cecilia Wikström Boman
Telefon 0526-192 25
cecilia.wikstrom.boman@stromstad.se

Verksamhetschef

Måltid- och städenheten
Agneta Kullberg
Telefon 0526-194 58
agneta.kullberg@stromstad.se

Verksamhetschef

Gymnasiet och Vuxenutbildningen
Sara Arvenberg
Telefon 0526-195 44
sara.arvenberg@stromstad.se

Verksamhetschef

Grundskolan och Särskolan
Eva Eriksson
Telefon 0526-194 97
eva.eriksson@stromstad.se

Verksamhetschef

Förskolan, Biblioteken och Kulturskolan
Martin Dalenius
Telefon 0526-195 07
martin.dalenius@stromstad.se

Rubrik 51

Text

Rubrik 52

Text

Rubrik 53

Text


Hittar du vad du letar efter?

Tipsa EN VÄN

My Page

SENAST UPPDATERAD: 2020-04-01, Cecilia Wikström Boman

SIDANSVARIG: Helene Evensen